Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Tabell och resultat - Division 8 Pojk Vårmatcher

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2021-07-08 18:00 Wargöns IK - Vänersborgs IF Blå 5 - 2 Hallevi IP, Wargön B-plan
2021-07-06 18:00 Wargöns IK - Vänersborgs FK 1 - 4 Hallevi IP, Wargön B-plan
2021-06-30 18:30 Tidaholms GoIF - Tomtens IF (7:7) 8 - 3 Ulvesborg B-plan
2021-06-29 18:00 IFK Falköping FF Blå - Skövde AIK Röd 4 - 1 Odenvi
2021-06-27 18:00 Jung-Kvänum/Edsvära-N.Vånga - Mellby IK 17 - 1 Jungavallen 2
2021-06-27 18:00 Saleby/Trässberg/N.Härene Svart - Lidköpings FK Svart 8 - 1 Bronäsvallen B
2021-06-27 17:30 Skövde AIK Rödvit - IFK Skövde FK Vit 3 - 1 Lillegårdens IP, E-plan
2021-06-27 17:30 Svenljunga IK - Kinna IF Röd 0 - 3 Högvalla IP A
2021-06-27 17:00 Falköpings FK - IFK Mariestad Blå 0 - 17 Falevi
2021-06-27 17:00 Skoftebyns IF - Vårgårda IK 7 - 0 Almagärdet
2021-06-27 17:00 Sjöviks SK - Hemsjö IF 8 - 6 Sjöviks IP
2021-06-27 16:00 Vara SK Gul - Järpås/Levene-Skogslund 13 - 1 Torsvallen B-plan
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Hestrafors/ Bollebygds Grön 7 6 1 0 37-10 27 19 4 3 1 0 20-5 15 10 3 3 0 0 17-5 12 9
Saleby/ Trässberg/ N.Härene Svart 7 6 0 1 70-14 56 18 4 3 0 1 32-9 23 9 3 3 0 0 38-5 33 9
Sjömarken/ Sandared 6 5 0 1 38-7 31 15 3 3 0 0 22-1 21 9 3 2 0 1 16-6 10 6
Vara SK Gul 5 5 0 0 39-12 27 15 3 3 0 0 30-6 24 9 2 2 0 0 9-6 3 6
Dalstorps IF 5 5 0 0 38-13 25 15 3 3 0 0 26-3 23 9 2 2 0 0 12-10 2 6
Skövde AIK Rödvit 5 5 0 0 18-6 12 15 3 3 0 0 13-5 8 9 2 2 0 0 5-1 4 6
Tidaholms GoIF 5 4 1 0 34-11 23 13 3 2 1 0 24-9 15 7 2 2 0 0 10-2 8 6
IFK Falköping FF Blå 5 4 1 0 27-8 19 13 3 2 1 0 17-2 15 7 2 2 0 0 10-6 4 6
Vårgårda IK 6 4 1 1 14-13 1 13 2 1 1 0 5-3 2 4 4 3 0 1 9-10 -1 9
Sjuntorp/ Upphärad/ Trollhättans IF 4 4 0 0 36-7 29 12 3 3 0 0 16-7 9 9 1 1 0 0 20-0 20 3
Skoftebyns IF 4 4 0 0 38-10 28 12 3 3 0 0 30-5 25 9 1 1 0 0 8-5 3 3
Hestrafors/ Bollebygds Vit 4 4 0 0 32-5 27 12 2 2 0 0 18-1 17 6 2 2 0 0 14-4 10 6
Halvorstorps IS 4 4 0 0 30-4 26 12 2 2 0 0 20-3 17 6 2 2 0 0 10-1 9 6
IFK Mariestad Blå 5 4 0 1 35-11 24 12 3 2 0 1 14-10 4 6 2 2 0 0 21-1 20 6
Axvalls IF 5 4 0 1 31-14 17 12 3 2 0 1 15-10 5 6 2 2 0 0 16-4 12 6
IFK Mariestad Vit 6 3 2 1 46-20 26 11 3 2 0 1 31-9 22 6 3 1 2 0 15-11 4 5
Tomtens IF (7:7) 6 3 2 1 22-23 -1 11 2 1 1 0 4-3 1 4 4 2 1 1 18-20 -2 7
Edet FK 5 3 1 1 26-12 14 10 2 2 0 0 11-5 6 6 3 1 1 1 15-7 8 4
Sjöviks SK 4 3 1 0 25-14 11 10 3 2 1 0 16-12 4 7 1 1 0 0 9-2 7 3
Ulricehamns IFK Blå 5 3 1 1 20-9 11 10 2 1 0 1 6-7 -1 3 3 2 1 0 14-2 12 7
Gerdskens BK Svart 5 3 1 1 27-20 7 10 3 3 0 0 20-10 10 9 2 0 1 1 7-10 -3 1
Vara SK Svart 5 3 1 1 25-21 4 10 3 2 1 0 18-11 7 7 2 1 0 1 7-10 -3 3
Rydboholms SK 7 3 1 3 22-19 3 10 3 1 1 1 9-6 3 4 4 2 0 2 13-13 0 6
Borås AIK Blå 6 3 1 2 27-26 1 10 3 2 0 1 16-17 -1 6 3 1 1 1 11-9 2 4
IFK Falköping FF Vit 4 3 0 1 36-11 25 9 2 2 0 0 27-4 23 6 2 1 0 1 9-7 2 3
Skultorps IF Gul 4 3 0 1 33-15 18 9 2 1 0 1 18-9 9 3 2 2 0 0 15-6 9 6
IFK Skövde FK Blå 4 3 0 1 23-11 12 9 2 1 0 1 5-5 0 3 2 2 0 0 18-6 12 6
IFK Skövde FK Vit 6 3 0 3 24-20 4 9 2 2 0 0 15-4 11 6 4 1 0 3 9-16 -7 3
Ekedalens SK 6 3 0 3 23-19 4 9 3 2 0 1 11-8 3 6 3 1 0 2 12-11 1 3
Lidköpings FK Svart 5 3 0 2 22-18 4 9 3 3 0 0 20-4 16 9 2 0 0 2 2-14 -12 0
Trollhättans FK 5 2 2 1 15-14 1 8 2 1 0 1 3-6 -3 3 3 1 2 0 12-8 4 5
Kinna IF Röd 4 2 1 1 22-11 11 7 1 1 0 0 15-2 13 3 3 1 1 1 7-9 -2 4
Skultorps IF Svart 4 2 1 1 26-19 7 7 3 2 0 1 20-13 7 6 1 0 1 0 6-6 0 1
IFK Örby 6 2 1 3 20-18 2 7 4 1 1 2 13-11 2 4 2 1 0 1 7-7 0 3
Kinna IF Blå 6 2 1 3 15-17 -2 7 3 1 1 1 7-5 2 4 3 1 0 2 8-12 -4 3
Alingsås IF FF Grön 2 2 0 0 22-0 22 6 1 1 0 0 8-0 8 3 1 1 0 0 14-0 14 3
IK Gauthiod 5 2 0 3 37-20 17 6 3 2 0 1 33-14 19 6 2 0 0 2 4-6 -2 0
Emtunga/ Tråvad/ Larv 4 2 0 2 20-13 7 6 1 1 0 0 8-1 7 3 3 1 0 2 12-12 0 3
Råda BK Vit 4 2 0 2 13-12 1 6 1 1 0 0 4-2 2 3 3 1 0 2 9-10 -1 3
Råda BK Svart 4 2 0 2 12-11 1 6 2 2 0 0 7-1 6 6 2 0 0 2 5-10 -5 0
Skövde AIK Vit 4 2 0 2 12-15 -3 6 2 1 0 1 8-10 -2 3 2 1 0 1 4-5 -1 3
Trollhättans BoIS 4 2 0 2 11-14 -3 6 2 0 0 2 2-10 -8 0 2 2 0 0 9-4 5 6
Trollhättans IF/ Sjuntorp 4 2 0 2 14-18 -4 6 2 2 0 0 7-4 3 6 2 0 0 2 7-14 -7 0
Arentorp Helås FK 6 2 0 4 16-24 -8 6 2 2 0 0 9-4 5 6 4 0 0 4 7-20 -13 0
Gånghester/ Målsryd 5 2 0 3 16-28 -12 6 3 2 0 1 14-11 3 6 2 0 0 2 2-17 -15 0
IFK Hjo 6 2 0 4 24-48 -24 6 2 1 0 1 11-11 0 3 4 1 0 3 13-37 -24 3
Sparsör/ Fristad/ Borgstena 3 1 2 0 15-8 7 5 1 1 0 0 8-1 7 3 2 0 2 0 7-7 0 2
Mariestads BK/ Jula 4 1 2 1 19-21 -2 5 4 1 2 1 19-21 -2 5 0 0 0 0 0-0 0 0
Lidköpings FK Vit 3 1 1 1 12-9 3 4 1 0 0 1 3-4 -1 0 2 1 1 0 9-5 4 4
Jula/ Mariestads BK 5 1 1 3 19-21 -2 4 2 1 0 1 10-5 5 3 3 0 1 2 9-16 -7 1
Tvärred/ Vegby/ Gällstad 5 1 1 3 18-31 -13 4 3 1 1 1 12-11 1 4 2 0 0 2 6-20 -14 0
Sils IF 4 1 1 2 12-42 -30 4 1 0 0 1 4-12 -8 0 3 1 1 1 8-30 -22 4
Skene IF 6 1 1 4 11-42 -31 4 2 0 0 2 1-17 -16 0 4 1 1 2 10-25 -15 4
Brämhults IK 3 1 0 2 12-5 7 3 2 1 0 1 11-3 8 3 1 0 0 1 1-2 -1 0
Skepplanda/ Lödöse-Nygård 1 1 0 0 5-0 5 3 1 1 0 0 5-0 5 3 0 0 0 0 0-0 0 0
Borås AIK Röd 2 1 0 1 8-7 1 3 1 1 0 0 4-1 3 3 1 0 0 1 4-6 -2 0
Essungaalliansen 3 1 0 2 9-11 -2 3 2 0 0 2 4-10 -6 0 1 1 0 0 5-1 4 3
Ulricehamns IFK Svart 3 1 0 2 8-10 -2 3 2 1 0 1 8-6 2 3 1 0 0 1 0-4 -4 0
Åsaka SK 4 1 0 3 9-12 -3 3 2 1 0 1 5-3 2 3 2 0 0 2 4-9 -5 0
Hössna/ Timmele 3 1 0 2 5-8 -3 3 1 1 0 0 4-2 2 3 2 0 0 2 1-6 -5 0
Saleby/ Trässberg/ N.Härene Lila 2 1 0 1 5-8 -3 3 0 0 0 0 0-0 0 0 2 1 0 1 5-8 -3 3
Jung-Kvänum/ Edsvära-N.Vånga 5 1 0 4 25-29 -4 3 3 1 0 2 20-16 4 3 2 0 0 2 5-13 -8 0
Svenljunga IK 4 1 0 3 13-18 -5 3 2 0 0 2 6-10 -4 0 2 1 0 1 7-8 -1 3
Ulvåker/ Väring 5 1 0 4 22-28 -6 3 3 0 0 3 11-20 -9 0 2 1 0 1 11-8 3 3
IF Elfsborg 4 1 0 3 15-22 -7 3 1 1 0 0 8-2 6 3 3 0 0 3 7-20 -13 0
Vänersborgs FK 4 1 0 3 8-15 -7 3 3 0 0 3 4-14 -10 0 1 1 0 0 4-1 3 3
Alingsås IF FF Vit 4 1 0 3 8-18 -10 3 2 1 0 1 3-4 -1 3 2 0 0 2 5-14 -9 0
Vänersborgs IF Röd 3 1 0 2 3-16 -13 3 1 1 0 0 2-1 1 3 2 0 0 2 1-15 -14 0
Wargöns IK 5 1 0 4 11-27 -16 3 3 1 0 2 8-11 -3 3 2 0 0 2 3-16 -13 0
Töreboda IK 5 1 0 4 14-37 -23 3 2 0 0 2 9-17 -8 0 3 1 0 2 5-20 -15 3
Falköpings FK 4 1 0 3 8-34 -26 3 3 1 0 2 6-25 -19 3 1 0 0 1 2-9 -7 0
Limmared/ Tranemo 5 1 0 4 9-37 -28 3 2 1 0 1 3-9 -6 3 3 0 0 3 6-28 -22 0
Järpås/ Levene-Skogslund 5 1 0 4 11-44 -33 3 2 1 0 1 6-10 -4 3 3 0 0 3 5-34 -29 0
IFK Trollhättan 6 1 0 5 11-46 -35 3 3 1 0 2 7-18 -11 3 3 0 0 3 4-28 -24 0
Mellby IK 6 1 0 5 14-78 -64 3 3 1 0 2 10-45 -35 3 3 0 0 3 4-33 -29 0
Vänersborgs IF Blå 3 0 1 2 9-15 -6 1 1 0 1 0 3-3 0 1 2 0 0 2 6-12 -6 0
Skara FC 4 0 1 3 8-19 -11 1 3 0 1 2 7-14 -7 1 1 0 0 1 1-5 -4 0
Hemsjö IF 4 0 1 3 12-25 -13 1 1 0 1 0 5-5 0 1 3 0 0 3 7-20 -13 0
Tibro AIK FK 6 0 1 5 12-34 -22 1 3 0 1 2 4-13 -9 1 3 0 0 3 8-21 -13 0
Gerdskens BK Gul 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0 0-0 0 0
Örslösa-Söne IK 2 0 0 2 5-17 -12 0 0 0 0 0 0-0 0 0 2 0 0 2 5-17 -12 0
Skövde AIK Röd 4 0 0 4 11-24 -13 0 1 0 0 1 3-9 -6 0 3 0 0 3 8-15 -7 0
Mariedals IK 3 0 0 3 3-31 -28 0 2 0 0 2 2-23 -21 0 1 0 0 1 1-8 -7 0
Götene IF 5 0 0 5 8-37 -29 0 2 0 0 2 1-6 -5 0 3 0 0 3 7-31 -24 0
Sätila SK 7 0 0 7 9-58 -49 0 4 0 0 4 7-29 -22 0 3 0 0 3 2-29 -27 0
Bollebygd SK Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2021-12-30 00:00 Brämhults IK - IFK Örby Brämhults IP B
2021-12-31 Järpås/Levene-Skogslund - Jung-Kvänum/Edsvära-N.Vånga Järpåsvallen

Postadress:
Borås AIK - Fotboll
Sjumilagatan 10
50742 Borås

Kontakt:
Tel: 0763030055
E-post: This is a mailto link

Se all info

    GULDSPONSORER

AB Bostäder

ICA Maxi

 Elkontakt

Effektiv Borås

Stema

Sparbanken

McDonalds Borås 

Riksbyggen

Dina försäkringar

Victoria Park

V/S/B

Holgers Stugmaterial

Ås Härads Fastigheter

City Gross Borås

XL Bygg

Gibon

THK Produkter

Coffee Box

Borås Stad

Länsförsäkringar Borås

 Nitta Busstrafik

 Riddarhälsan

  SILVERPONSORER

Boel &Jan

George Andersons Golv

      Bredareds Rör

FR Fastighetsservice

Campino

Preem

Försäkringsservice

Bygg Plåt i Väst

Wiwes

VG Idrott