Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Sortera spelprogram på:

Spelprogram - Division 6 Ulricehamn Flick

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Bergdalens IK Bo Antonsson 0730545220 Röd/Röd/Röd
Borås AIK Nadir Nishada 0736468161 Röd/Blå/Röd
Dalsjöfors GoIF Per Johansson 0734153161 Grön (Herr), Orange (Dam)/Svart (Herr), Orange (Dam)/Grön (Herr), Orange (Dam)
Fristads GoIF Grön Niklas Rydell 0733263415 Vit/Grön/Vit
Grönahögs IK Karin Sjögren 0704266187 Grön/Svart/Grön
Limmared/Länghem Tobias Gustafsson 0708888050 Röd/Svart/Röd
Mariedals IK Linnea Nilsson 0768883414 Blå-vit/Vit/Blå-vit
Redvägs FK Dennis Kjellén 0720509065 svart/svart/svart
Ulricehamns IFK Blå Magnus Axelsson 0708296323 Blå-svart/svart/svart
Ulricehamns IFK Svart Magnus Axelsson 0708296323 Blå-svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Match Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Maj
2021-05-05 18:30 (Inst.) Grönahögs IK - Ulricehamns IFK Svart Sjöplan
2021-05-09 11:20 (Inst.) Ulricehamns IFK Blå - Mariedals IK Lassalyckan B-plan
2021-05-09 14:30 Dalsjöfors GoIF - Limmared/Länghem Dalsjöhov
2021-05-09 16:00 Borås AIK - Redvägs FK Bodavallen C konstgräs
2021-05-09 17:15 Bergdalens IK - Fristads GoIF Grön Björkängsvallen, Borås, Gräs
2021-05-13 11:20 Ulricehamns IFK Svart - Dalsjöfors GoIF Lassalyckan C-plan
2021-05-16 11:00 Mariedals IK - Grönahögs IK Kransmossens IP D
2021-05-16 12:00 Redvägs FK - Bergdalens IK Dalums IP A-plan
2021-05-16 14:00 Fristads GoIF Grön - Ulricehamns IFK Blå Hedens IP Konstgräs
2021-05-16 17:00 Limmared/Länghem - Borås AIK Glasvallen C-plan
2021-05-19 18:30 Grönahögs IK - Ulricehamns IFK Blå Sjöplan
2021-05-23 12:00 Redvägs FK - Fristads GoIF Grön Dalums IP A-plan
2021-05-23 13:00 Bergdalens IK - Limmared/Länghem Björkängsvallen, Borås, Gräs
2021-05-23 14:30 Borås AIK - Ulricehamns IFK Svart Bodavallen C konstgräs
2021-05-23 16:15 Dalsjöfors GoIF - Mariedals IK Gårdavallen A-plan
2021-05-29 11:20 (Inst.) Ulricehamns IFK Svart - Bergdalens IK Lassalyckan C-plan
2021-05-29 12:00 Fristads GoIF Grön - Grönahögs IK Hedens IP Konstgräs
2021-05-29 13:05 Ulricehamns IFK Blå - Dalsjöfors GoIF Lassalyckan B-plan
2021-05-30 14:00 Limmared/Länghem - Redvägs FK Glasvallen C-plan
2021-05-30 17:00 Mariedals IK - Borås AIK Kransmossens IP D
Juni
2021-06-03 18:00 Redvägs FK - Ulricehamns IFK Svart Dalums IP A-plan
2021-06-05 13:45 Bergdalens IK - Mariedals IK Björkängsvallen, Borås
2021-06-06 13:00 Borås AIK - Ulricehamns IFK Blå Bodavallen C konstgräs
2021-06-06 17:00 Limmared/Länghem - Fristads GoIF Grön Glasvallen C-plan
2021-06-06 17:30 Dalsjöfors GoIF - Grönahögs IK Gårdavallen A-plan
2021-06-13 11:00 Mariedals IK - Redvägs FK Kransmossens IP D
2021-06-13 11:20 Ulricehamns IFK Blå - Bergdalens IK Lassalyckan C-plan
2021-06-13 13:05 Ulricehamns IFK Svart - Limmared/Länghem Lassalyckan C-plan
2021-06-13 14:30 (Inst.) Grönahögs IK - Borås AIK Sjöplan
2021-06-13 17:00 Fristads GoIF Grön - Dalsjöfors GoIF Hedens IP Konstgräs
2021-06-19 11:30 (Inst.) Bergdalens IK - Grönahögs IK Björkängsvallen, Borås
2021-06-20 11:20 Ulricehamns IFK Svart - Fristads GoIF Grön Lassalyckan C-plan
2021-06-20 12:00 Redvägs FK - Ulricehamns IFK Blå Dalums IP A-plan
2021-06-20 16:00 Borås AIK - Dalsjöfors GoIF Bodavallen C konstgräs
2021-06-20 17:00 Limmared/Länghem - Mariedals IK Glasvallen C-plan
2021-06-21 18:30 Grönahögs IK - Redvägs FK Sjöplan
2021-06-27 12:45 Dalsjöfors GoIF - Bergdalens IK Gårdavallen A-plan
2021-06-27 15:00 Mariedals IK - Ulricehamns IFK Svart Kransmossens IP D
2021-06-27 16:30 Ulricehamns IFK Blå - Limmared/Länghem Lassalyckan C-plan
Juli
2021-07-02 18:00 (Inst.) Fristads GoIF Grön - Mariedals IK Hedens IP Konstgräs
2021-07-04 16:30 Ulricehamns IFK Svart - Ulricehamns IFK Blå Lassalyckan C-plan
2021-07-04 17:00 Limmared/Länghem - Grönahögs IK Glasvallen C-plan
Augusti
2021-08-14 12:20 Ulricehamns IFK Svart - Grönahögs IK Lassalyckan C-plan
2021-08-15 12:00 Redvägs FK - Borås AIK Dalums IP A-plan
2021-08-15 13:00 (Inst.) Mariedals IK - Ulricehamns IFK Blå Kransmossens IP A
2021-08-15 14:00 Fristads GoIF Grön - Bergdalens IK Hedens IP Konstgräs
2021-08-15 17:00 Limmared/Länghem - Dalsjöfors GoIF Glasvallen C-plan
2021-08-19 18:00 Redvägs FK - Dalsjöfors GoIF Dalums IP A-plan
2021-08-21 12:30 Borås AIK - Limmared/Länghem Bodavallen C konstgräs
2021-08-22 13:00 (Inst.) Ulricehamns IFK Blå - Fristads GoIF Grön Lassalyckan C-plan
2021-08-22 14:30 Grönahögs IK - Mariedals IK Sjöplan
2021-08-22 15:45 Dalsjöfors GoIF - Ulricehamns IFK Svart Gårdavallen A-plan
2021-08-22 17:15 Bergdalens IK - Redvägs FK Björkängsvallen, Borås, Gräs
2021-08-28 13:00 Fristads GoIF Grön - Redvägs FK Hedens IP Konstgräs
2021-08-28 14:20 Ulricehamns IFK Svart - Borås AIK Lassalyckan B-plan
2021-08-29 14:20 (Inst.) Ulricehamns IFK Blå - Grönahögs IK Lassalyckan C-plan
2021-08-29 15:00 Mariedals IK - Dalsjöfors GoIF Kransmossens IP D
2021-08-29 17:00 Limmared/Länghem - Bergdalens IK Glasvallen C-plan
September
2021-09-05 12:00 Redvägs FK - Limmared/Länghem Dalums IP A-plan
2021-09-05 14:30 Borås AIK - Mariedals IK Bodavallen C konstgräs
2021-09-05 14:30 Grönahögs IK - Fristads GoIF Grön Sjöplan
2021-09-05 15:00 Bergdalens IK - Ulricehamns IFK Svart Björkängsvallen, Borås
2021-09-05 15:30 (Inst.) Dalsjöfors GoIF - Ulricehamns IFK Blå Gårdavallen A-plan
2021-09-12 13:00 Mariedals IK - Bergdalens IK Kransmossens IP D
2021-09-12 14:20 Ulricehamns IFK Svart - Redvägs FK Lassalyckan C-plan
2021-09-12 14:30 Grönahögs IK - Dalsjöfors GoIF Sjöplan
2021-09-12 16:00 (Inst.) Ulricehamns IFK Blå - Borås AIK Lassalyckan C-plan
2021-09-12 16:30 Fristads GoIF Grön - Limmared/Länghem Hedens IP Konstgräs
2021-09-18 12:45 (Inst.) Bergdalens IK - Ulricehamns IFK Blå Björkängsvallen, Borås
2021-09-19 14:30 Borås AIK - Grönahögs IK Bodavallen C konstgräs
2021-09-19 15:30 Dalsjöfors GoIF - Fristads GoIF Grön Gårdavallen A-plan
2021-09-19 17:00 Limmared/Länghem - Ulricehamns IFK Svart Glasvallen C-plan
2021-09-19 18:00 Redvägs FK - Mariedals IK Dalums IP A-plan
2021-09-26 12:30 (Inst.) Ulricehamns IFK Blå - Redvägs FK Lassalyckan C-plan
2021-09-26 13:15 Dalsjöfors GoIF - Borås AIK Dalsjöhov
2021-09-26 15:00 Mariedals IK - Limmared/Länghem Kransmossens IP D
2021-09-26 16:00 Grönahögs IK - Bergdalens IK Sjöplan
2021-09-26 16:00 Fristads GoIF Grön - Ulricehamns IFK Svart Hedens IP Konstgräs
2021-09-28 18:30 Borås AIK - Fristads GoIF Grön Bodavallen C konstgräs
December
2021-12-31 00:00 Bergdalens IK - Borås AIK Björkängsvallen, Borås, Gräs

Postadress:
Borås AIK - Fotboll
Sjumilagatan 10
50742 Borås

Kontakt:
Tel: 0763030055
E-post: This is a mailto link

Se all info

    GULDSPONSORER

AB Bostäder

ICA Maxi

 Elkontakt

Effektiv Borås

Stema

Sparbanken

McDonalds Borås 

Riksbyggen

Dina försäkringar

Victoria Park

V/S/B

Holgers Stugmaterial

Ås Härads Fastigheter

City Gross Borås

XL Bygg

Gibon

THK Produkter

Coffee Box

Borås Stad

Länsförsäkringar Borås

 Nitta Busstrafik

 Riddarhälsan

  SILVERPONSORER

Boel &Jan

George Andersons Golv

      Bredareds Rör

FR Fastighetsservice

Campino

Preem

Försäkringsservice

Bygg Plåt i Väst

Wiwes

VG Idrott